Časté otázky

Čo je to generátor ozónu?

Ozónový Generátor produkuje toxický plyn ozón (O3) s typickým zápachom, ktorý je bežnou zložkou zemskej atmosféry. Ozón je zámerne vyrábaný pre rôzne priemyselné účely, je prirodzene produkovaný z kyslíku a to ultrafialovým žiarením alebo elektrickým výbojom, napr. vo veľkých výškach alebo pôsobením blesku. Ozón je sám o sebe zreteľne modrý plyn a je asi jeden a pol krát ťažší než vzduch (hustota 2144 g/l). Ozón nie je možné skladovať alebo prepravovať v nádobách, protože se spontánne rozkladá v prítomnosti oxidovateľných nečistôt, vlhkosti a na pevných povrchoch.
Viac informácií


Môžu byť v dobe prevádzky v miestnostiach ľudia?

V čase prevádzky sa v miestnosti nesmú nachádzať žiadne osoby, zvieratá ani rastliny. Po ukončení prevádzky prístroja môžete do miestnosti vstúpiť až po 1 hodine.
Pred aplikáciou si prosím prečítajte a následne dodržujte podmienky použitia ozónového generátora, ktoré sú podrobne popísané v užívateľskom manuáli.


K čomu sa ozónové generátory používajú?

Generátory ozónu sa používajú k sníženiu pachu, zabíjaniu bakterii, všetkých vírusov a pliesní.
Typické použitie:

  • Hotely, kancelárie a domácnosti
  • Ordinácie doktorov, čakárne a lekárne - odstráni baktérie a vírusy
  • Suterény a pivnice - odstráni plesne a zápach vlhkosti.
  • Automobily - odstráni zápach z cigariet, plesne z klimatizácie a zápach z vlhkosti
  • Kuchyňa - odstráni zápach od spáleného oleja a jedla
  • Pôsobí proti alergiam, zabíja baktérie a peľe
  • Odstraňuje zápach dymu a cigariet
  • Odstraňuje pachy domácích zvierat
  • Odstraňuje zápach odpadkov

Je generátor ozónu bezpečný?

Niekoľko regulačných agentúr, vrátane Správy bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (OSHA), stanovilo, že bezpečná prípustná úroveň zbytku je 0,1 ppm (ppm). Upozorňujeme, že táto prípustná úroveň je pre nepretržitú expozíciu po dobu celých 8 hodín. Dočasné účinky takejto nízkej expozície by siahali od bolesti hlavy až po bolesť v krku a podráždenie očí a nosa. Z expozíce ozónu neboli nikdy zdokumentované žiadne dlhodobé účinky.
Čistenie ozónom sa už mnoho rokov využíva pri čistení automobilov a klimatizáciou, v súčasnej dobe k nemu čoraz častejšie pristupujú aj dopravné podniky pre vyčistenie prostriedkov hromadnej dopravy, nemocnice, ordinácie, hotely a ďalšie inštitúcie s vysokou frekvenciou pohybu osôb.
Pred aplikáciou si prosím prečítajte a následne dodržujte podmienky použitia ozónového generátora, ktoré sú podrobne popísané v užívateľskom manuáli.


Aký veľký generátor ozónu potrebujem?

výber závisí na použití, pokiaľ chcete generátor ozónu používať iba v domácom prostredí, bude Vám stačiť základný typ Black 3000. Pre firmy, hotely, ordinácie a iné väčšie alebo viac zaťažované priestory, sa hodí profesionálna stredná cesta White 10000.
Pro priemyslové použitie, veľké priestory alebo prostriedky hromadnej dopravy s veľkým znečistením/zápachom doporučujeme priemyslový generátor typu Grey 30000.
Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku


Doprava, platba, servis, záruka

Na všetky naše generátory poskytujeme dopravu ZDARMA, zásielky odosielame každý pracovní deň službou PPL.
Platbu môžete uhradiť na dobierku, kartou online alebo bankovým prevodom..
Pokiaľ prístroj po dlhšiu dobu neprodukuje dostatočné množstvo ozónu, je nutné vymeniť ozónové dosky. Ich životnosť je približne 5000 hodin prevádzky.
Všetky ozónové generátory majú štandardne dvojročnú záruku a CE certifikát nevyhnutný pre uvedenie výrobku na trh.


Ako je dezinfekcia ozónom účinná?

Stopercentne - samozrejme, pri dodržaní správneho výberu generátora a množstva aplikácie ozónu na veľkosť priestoru, ktorý chcete dezinfikovať. Ozónu neodolá žiadna baktéria ani vírus. Vďaka plynnému skupenstvu prestupuje celým interiérom, pôsobí očistne na veci, nástroje i omietky.Eliminuje tak škodlivé choroboplodné zárodky i zdroje zápachov. Generátory ozónu sú teda vhodné pre dezinfekciu a súčasne i pre likvidáciu zápachov - napríklad od dymu.


Je čistenie ozónom chemické čiže nebezpečné?

Zloženie ozónu je prírodné, jeho prvotným zdrojom je kyslík a ide teda o prírodnú formu dezinfekcie. Ozón sa používa napríklad v potravinárskom priemysle na odstraňovanie toxických látok a predĺženie životnosti radu výrobkov, vrátane ovocia a zeleniny. Ozón je v malej koncentrácii človeku (zvieratám a rastlinám) nezávadný, má charakteristickú vôňu, ktorú cítime vo vzduchu po typickej letnej búrke. Nadbytok ozónu už ale človeku škodí, preto sa po dezinfekcii ozónom nezdržujte v dezinfikovaných miestnostiach a nechajte ho ešte aspoň hodinu pracovať a potom dôkladne vyvetrajte.
Pred aplikáciou si prosím prečítajte a následne dodržujte podmienky použitia ozónového generátora, ktoré sú podrobne popísané v užívateľskom manuáli.


Musím miestnosť pred dezinfekciou vysťahovať?

Nemusíte, všetky veci a predmety môžu v miestnosti zostať a prejsť čistením. Veci veľkej hodnoty, napr. kovové alebo papierové, radšej zakryte alebo odneste. Pre takéto predmety existujú šetrnejšie druhy čistenia.
Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku


Ekologická likvidácia. Akým spôsobom a kde prebieha?

Prístroj môžete odovzdať v akomkoľvek zbernom dvore, pretože nezostáva nijak toxický.


Aký dopad má prístroj na životné prostredie, napr. Na ozónovú dieru?

Čistenie ozónom je plne ekologická metóda, ktorá nezaťažuje životné prostredie. Po jeho aplikácii v priestore nezostane žiadna zdraviu škodlivá substancia a ozón sa čoskoro rozloží (premení) na kyslík.


Je priestor po ozónovom čistení bezpečný?

Po aplikácii ozónu vstúpte do miestnosti až po 1-2 hodinách (podľa toho ako dlho sa o miestnosť čistila a akým výkonom). Ozón sa postupne sám rozloží, potom je nutné priestory dôkladne vyvetrať a priestory sú bezpečné.


Čo všetko odstraňuje prístroj pri svojom použití?

Väčšinu známych zápachov od zvierat, dymu a odpadkov. Súčasne dezinfikuje priestory od všetkých vírusov a baktérií. Ozón prestupuje zvonka dovnútra, preto odporúčame pred použitím dôkladne upratať priestory od prachu či nánosu nečistôt, aby jeho použitie bolo čo najefektívnejšie.


Akým spôsobom sa počíta výkon prístroja? Čo znamená 7000 mg? Aký výkon je potrebné pre aký priestor?

7000 mg znamená výstup miligramov okysličeného vzduchu (ozónu O3) z prístroja za hodinu. Čím vyššie je toto číslo, tým vyššia je výkon prístroja. Pre viac informácií a pomoc s výberom pokračujte na tento článok


Ako dlho vydrží ozónovaný priestor čistý?

Záleží na vyťaženosti a intenzite používania priestoru. Čistenie ozónom vydrží rovnako dlho ako klasické čistenie či upratovanie. Ak znovu ucítite zápach, môže byť z rovnakého zdroja, ktorý nebol pri prvom čistení dôkladne odstránený, ale aj od zdroja úplne nového. Čo sa týka dezinfekcie pred vírusmi, jednoducho tak dlho, kým nie sú priestory opäť kontaminované


Servis. Kto poskytuje záruční a pozáruční servis? Aké sú podmienky?

Záručný aj pozáručný servis zaisťuje naša spoločnosť.


Ozónové dosky. Ich druhy, dostupnosť a cena?

Ozónovej dosky máme skladom, ich ceny sa líšia podľa typu prístroja.
Podrobnejšie informácie nájdete v sekci Príslušenstvo


Ako prebieha výmena ozónovej dosky?

Podľa typu prístroja, postup je popísaný v užívateľskom manuáli.


Aký vplyv má čistenie ozónom na bežné materiály ako je napríklad sklo alebo plast? Nezničí sa napríklad zrkadlovka alebo mobilný telefón?

Vysoké koncentrácie po dlhšiu dobu môžu poškodiť niektoré materiály, ako sú kovy, plasty alebo papier. Predmety veľkej hodnoty odporúčame v čistených priestoroch buď zakryť alebo dočasne odstrániť.
Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku


Existuje pri prevádzke prístroja nebezpečenstvo výbuchu v uzavretom priestore?

Nie, ozón je prírodný, nevýbušný a nehorľavý.


Ako manipulovať s prístrojom, je potrebné zabezpečenie ochranných pomôcok?

Podľa postupu v užívateľskom manuáli, zabezpečenie ochranných pomôcok nie je potrebné.
Pred aplikáciou si prosím prečítajte a následne dodržujte podmienky použitia ozónového generátora, ktoré sú podrobne popísané v užívateľskom manuáli.


Ako sa používa v domácnosti?

Rovnako ako kdekoľvek inde. V priestore nesmú byť žiadne osoby, zvieratá ani kvety, časovač nastavte na základe veľkosti priestoru podľa tabuľky, do miestnosti vstúpte až po 1 hodine a dôkladne vyvetrajte.
Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku


Ako sa používa vo vozidle?

Zapnite vnútornú cirkuláciu vo vozidle, umiestnite generátor doprostred interiéru a nechajte aplikovať 15 - 30 min. Do vozidla vstúpte až po 40tich minútach a dôkladne vyvetrajte.


Ako často je nutné ho používať?

Tak ako je potreba, podľa zápachu alebo početnosti kontaminácie priestoru.


Ako dlhú dobu prevádzky nastaviť pre aký priestor?

Podľa tabuľky, výkon je rozpočítaný na plochu pri štandardnej výške stropu 2,5 m. U otvorenejší priestor je nutné počítať s dlhšou dobou čistenia.
Podrobnejšie informácie nájdete v tomto článku


Ako rýchlo sa uvoľňuje ozón? Ako rýchlo a akou intenzitou sa šíri v priestore?

Prirodzene sa uvoľňuje v priestoroch podľa teploty a vlhkosti, úplne vyprchá po cca 2 hodinách. Šíri sa podľa výkonnosti prístroja a veľkosti priestorov.


Je možné merať koncentráciu ozónu?

Áno, je. Je možné kúpiť profesionálne merače koncentrácie ozónu, avšak sú vzhľadom k cene vhodné hlavne pre priemyselné použitie. Pri starostlivom dodržaní návodu na použitie poškodeniu zdravia nehrozí.


Používame súbory cookie na optimalizáciu našich webových stránok a služieb. Pre naše zásady navštívte sekciu obchodné podmienky.